Modyfikacja i przekablowanie słuchawek Individual

Hi-Fi to coś, o czym lepiej poczytać

zanim zaczniesz wydawać pieniądze.

Modyfikacje i Przekablowanie Słuchawek Individual
Jak Uwolnić Ukryty Potencjał?

Słuchawki są jak samochody.

Czasem warto je tunningować.

Słuchawki w swoich postaciach fabrycznych nigdy nie osiągają swojego pełnego potencjału. Ograniczenia związane z produkcja masową są jednak zbyt duże. Dlatego, tak jak w przypadku samochodów, warto poddawać je modyfikacjom. Najważniejszym kryterium do spełnienia jest bardzo dobra jakość przetworników akustycznych. Jeśli rzeczywiście jest wysoka, oznacza to, że w słuchawkach skrywa się ogromny potencjał. Trzeba go tylko umiejętnie wydobyć.

Przetworniki słuchawek Beats by Dre Pro

Przetworniki słuchawek Beats by Dre Pro to bardzo dobre drivery

Jakie te dodatkowe osiągi można zdobyć przeprowadzając modyfikacje słuchawek? Przede wszystkim wygładzenie i uporządkowanie pasma przenoszenia. Słuchawki w swoich postaciach seryjnych posiadają w brzmieniu podbarwienia, które przy pierwszy kontakcie mogą wydawać się atrakcyjne. Jednak po bardziej wnikliwych odsłuchach okazuje się, że to brzmienie jest w pewnych podzakresach akustycznych zbyt zogniskowane i sztucznie “podkręcone”. Wielu miłośnikom muzyki to może przeszkadzać. Poprzez wygładzenie charakterystyki warto skutecznie pozbyć się nieprawidłowości tonalnych.

Modyfikacja słuchawek Bose Individual

Modyfikacja słuchawek Bose Individual - Delikatna korekcja budowy akustycznej

Dodatkowym efektem towarzyszącym modyfikacji i przekablowaniu słuchawek jest rozszerzenie pasma przenoszenia i co temu towarzyszy - poprawa przestrzeni. Nadaje to zawsze więcej swobody wokalom i instrumentom, które nabierają oddechu i zyskują dla siebie więcej miejsca na scenie. Pojawiają się bardziej naturalne wybrzmienia i dużo łatwiej jest śledzić melodię oraz barwę. Dociera do mózgu więcej informacji, a słuchanie staje się bardziej zrelaksowane.

Kable do słuchawek AriniAudio Individual

W jaki sposób osiąga się taki efekt? Producenci nie poświęcają należytej uwagi szczegółom, takim jak: Precyzyjnie dobrane stratności membran półprzepuszczalnych, odpowiednio dobrane wytłumienia i jak najlepszej jakości okablowanie wewnętrzne. Są to aspekty kluczowe, które stanowią o środowisku pracy przetworników akustyczych. Bez idealnego zharmonizowania tego środowiska wyciagnięcie maksymalnych osiągów z driverów jest niemożliwe.

Udany Rekabling Słuchawek

Trafnie i precyzyjnie przeprowadzony rekabling słuchawek wraz z optymalizacją wymienionych elementów gwarantuje osiągnięciem brzmienia lepszego przynajmniej o klasę. Skutkuje to dużo lepszym, bardziej sharmonizowanym brzmieniem i większą ilością odbieranych informacji.

Rekabling słuchawek Individual

Udana modyfikacja i rekabling to brzmienie lepsze przynajmniej o klasę

Copyright ©  Super Matematyk  od 2001 roku

Prawa Zastrzeżone - Rights Reserved